BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5814617
nr 581 4617
Ljusstakar
Ett par, SenGustaviansk stil, 1800-tal, höjd: 32, Tenn
Kondition: slitage, skador, (lösa fötter)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 maj 2009
4/5 14:06:02
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn